Jesteś tu
Strona domowa > Strefa Mamy > Bezpieczne opalanie – poznaj najważniejsze zasady

Bezpieczne opalanie – poznaj najważniejsze zasady

Naturalna opalenizna to marzenie wielu kobiet, które latem pragną czuć się atrakcyjne i pewne siebie. Ekspozycja na słońce dodatkowo niesie ze sobą szereg korzyści zdrowotnych – lepszy sen, więcej witaminy D czy wzmocnienie układu odpornościowego. Należy jednak pamiętać o tym, że korzystanie ze słońca musi być maksymalnie bezpieczne, aby uniknąć problemów zdrowotnych. Zatem jak przygotować się do opalania? Podpowiadamy.

Bezpieczne opalanie – krem z filtrem to podstawa

Promieniowanie UV może być bardzo szkodliwe dla zdrowia naszej skóry. Brak ochrony przeciwsłonecznej może przyczyniać się nie tylko do nadmiernego przesuszenia skóry, ale przede wszystkim rozwoju poważnych chorób, w tym m.in. czerniaka. Z uwagi na swoje bezpieczeństwo przed każdym wyjściem na plażę czy odkryty basen należy zaaplikować na skórę balsam lub krem z SPF.

Nie bez znaczenia pozostaje także wysokość zawartego w nim filtra. Należy dopasować go do swojej karnacji oraz reakcji skóry na słońce. Jako posiadaczki słowiańskiej urody większość z nas powinna sięgnąć po krem z filtrem SPF 30. Nasza cera potrzebuje jednak bardziej zaawansowanej ochrony przed promieniowaniem UV, dlatego warto sięgnąć po krem z filtrem do twarzy SPF 50.

CZYTAJ TAKŻE:   Matko - i bądź tu piękna!

Krem z filtrem i jego odpowiednia aplikacja

Krem z filtrem przeciwsłonecznym to absolutny “must have” w każdej wakacyjnej kosmetyczce, jednak pamiętajmy o tym, że duży wpływ na skuteczność jego działania ma sposób aplikacji. Kosmetyk ochronny należy nałożyć na skórę ok. 20-30 minut przed wyjściem na słońce. Dzięki temu lepiej się wchłonie i trudniej będzie go zetrzeć.

Ochrona przeciwsłoneczna – unikanie mocnego słońca

Bezpieczne opalanie to mądre opalanie, dlatego unikajmy wystawiania się bezpośrednio na słońce między godziną 11 a 15. Wtedy promienie słoneczne operują najmocniej i chwila nieuwagi może spowodować nie tylko oparzenia słoneczne, ale również doprowadzić do udaru cieplnego czy przegrzania. Pamiętajmy również o długofalowych skutkach nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV – skóra starzeje się szybciej i jest bardziej podatna na rozwój nowotworów.

Dodaj komentarz

Top