Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Peeling do twarzy w ciąży – jaki wybrać? 

Peeling do twarzy w ciąży – jaki wybrać? 

uzywanie peelingu w czasie ciazy

Skóra przyszłej mamy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jest narażona na pojawienie się rozstępów, utratę jędrności, przebarwienia. Pielęgnacja skóry, obok dbania o zdrową dietę, stan psychiczny i dawkę ruchu, to ważny aspekt zdrowia przyszłej mamy. Czy w ciąży można stosować peelingi? Jak zadbać o skórę podczas tego niezwykle wymagającego czasu?

Czy peeling w ciąży jest dozwolony?

Wiele kobiet zastanawia się czy peeling do twarzy w trakcie ciąży jest dozwolony. Owszem, jeśli jest on odpowiednio dobrany. Peelingi gruboziarniste, które stosowane są na całe ciało, są dozwolone. Masowanie skóry poprawia samopoczucie i zwiększa ukrwienie. Stosowanie kosmetyków peelingujących nie wpływa negatywnie na płód. Należy pamiętać, aby na brzuchu nie pocierać zbyt mocno skóry, gdyż może to powodować nieprzyjemne napinanie się macicy. 

W ciąży nie powinno stosować się peelingów chemicznych i kwasowych, wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Mogą silnie podrażnić skórę i przyczynić się do problemów skórnych przyszłej mamy, a także problemów z gojeniem się ran. Peeling kwasowy i chemiczny wykonany w ciąży może prowadzić do powstania trwałych przebarwień skórnych. 

Jaki peeling do twarzy wybrać w ciąży?

Pielęgnacja twarzy krok po kroku nie powinna być zaniechana w ciąży. Wręcz przeciwnie. W tym czasie przyszła mama, również powinna zadbać o skórę, używając do tego kosmetyków przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Przez dziewięć miesięcy skóra twarzy jest narażona na niedoskonałości, typu zaskórniki czy wypryski. Zmiany hormonalne mogą nasilać pojawienie się trądziku czy innych podrażnień. Dlatego też odpowiednia pielęgnacja twarzy jest wskazana.

CZYTAJ TAKŻE:   Rusza cykl bezpłatnych spotkań DEPRESJA W SPÓDNICY, czyli Mamo, UŚMIECHNIJ SIĘ!

Peeling twarzy w ciąży jest możliwy, pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrany. Bezpiecznym wyborem jest peeling mechaniczny, wykonywana za pomocą żelu do mycia ze złuszczającymi drobinkami.  Maseczki złuszczające z kwasami owocowymi oraz inwazyjne peelingi w gabinecie kosmetycznym powinno się wykonywać dopiero po porodzie i zakończeniu połogu. W przeciwnym razie na skórze mogą pojawić się trudne do usunięcia przebarwienia. 

Peeling w ciąży jest dozwolony, ale w przypadku objawów uczulenia na kosmetyk, powinno się zaniechać jego dalszego stosowania. Alergia kontaktowa u ciężarnych jest powszechna i może pojawić się nawet na kosmetyki, które używane były przed ciążą. Zaczerwienienie, czerwone plamy, uczucie pieczenia i ściągnięcia skóry mogą świadczyć o alergii. 

Odpowiednio stosowany w czasie ciąży peeling zapewni gładkość skórze i pomoże pozbyć się niedoskonałości. Należy również pamiętać o nawilżaniu. W trakcie ciąży jest ono szczególnie konieczne. Po wykonaniu peelingu twarzy należy nałożyć silnie odżywczy i regenerujący krem przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Dodaj komentarz

Top