Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Premiera pierwszej część serii Atopowi Bohaterowie

Premiera pierwszej część serii Atopowi Bohaterowie

Wystartowała kampania Atopowi Bohaterowie, która zwraca uwagę na emocje związane z ograniczeniami, z którymi na co dzień zmagają się mali atopicy.

Jednym z tych ograniczeń jest obniżone poczucie własnej wartości. Aby pomóc dzieciom zaakceptować siebie i zrozumieć chorobę, powstaje kilkuczęściowa bajka terapeutyczna. Pierwszy odcinek pt. Swędzący potwór pojawił się już dzisiaj na stronie kampanii.

AZS ma podłoże psychosomatyczne, dlatego organizator kampanii podkreśla konieczność pielęgnowania dziecięcych emocji. Celem bajki jest uświadomienie maluchom, że nie są osamotnione w swojej chorobie, a obok jest wiele innych dzieci borykających się z takimi samymi problemami. Bohaterowie bajki Emil i Emilka, chorują na AZS. W każdym odcinku bohaterowie zmagać się będą z innymi atopowymi problemami. Pierwszym z nich jest świąd.

Bajki terapeutyczne są coraz bardziej popularnym narzędziem redukującym dziecięce lęki i stymulującym rozwój. Seria Atopowi Bohaterowie powstaje we współpracy autorki Roksany Jędrzejewskiej Wróbel, psycholog dziecięcej Marty Żysko -Pałubą i rodziców atopików.

Premiera pierwszej część serii Atopowi Bohaterowie

Cel kampanii Atopowi Bohaterowie

Celem organizatora jest zaangażowanie rodzin, które dotyka problem AZS, w tworzenie kolejnych odcinków bajki. Dlatego na koniec każdego odcinka pojawi się quiz z pytaniami dla dzieci. Kolejnym publikacją towarzyszyć też będą liczne konkursy. W oparciu o porady zaproszonych do współpracy specjalistów, dowiemy się jak skutecznie oswoić uciążliwe schorzenie, jak radzić sobie 
w trudnych i stresujących sytuacjach oraz jak przekuć negatywne doświadczenia w pozytywne. Wprowadzone do bajki postaci pomogą małym odbiorcom znaleźć sposoby przezwyciężenia trudnych chwil.

CZYTAJ TAKŻE:   Alergia pokarmowa u dzieci - jak bezpiecznie karmić uczulone dziecko?

Emil ma 5 lat i uczęszcza do przedszkolnej zerówki. Jest nieśmiałym, zamkniętym w sobie chłopcem. AZS sprawia, że jest niepewny siebie, wycofany, smutny i płaczliwy. Emilka ma 7 lat i chodzi do drugiej klasy. Dziewczynka jest przeciwieństwem swojego kolegi. Lubi aktywnie spędzać czas, jest przedsiębiorcza, zaradna, miewa trochę szalone pomysły. AZS sprawia, że bohaterka często się denerwuje, jest to jej wróg, z którym musi walczyć.

Bajka daje dziecku możliwość przebycia z bohaterami całej drogi wyjścia z złych emocji.  W pierwszym odcinku bohaterka próbuje poradzić sobie ze złością, którą potęguje, nieodzownie związane z AZS, uporczywe swędzeniem.

Czy Emilce uda się oswoić swędzącego potwora? Czy znajdzie sposób na opanowanie negatywnych emocji? Dowiedz się już dziś na www.atopowibohaterowie.pl

Do udziału w kampanii zaproszeni zostali mali atopicy, którzy pomimo  codziennych ograniczeń, realizują marzenia, rozwijają pasję, odnoszą sukcesy.

Jest to możliwe ponieważ tak jak bohaterowie bajki zrozumieli chorobę i uwierzyli w siebie.

Dodaj komentarz

Top